هواکش صنعتی


فن یا هواکش صنعتی دستگاهی است که به منظور تهویه هوا در محیط های مختلف کارگاهی و کارخانه ای کاربرد دارد و دارای قابلیت جابه جایی هوای آلوده به گاز و دود را با هوای تازه می باشد.

دمنده ها و هواکش های صنعتی دستگاه های مکانیکی هستند که برای به جریان درآوردن گاز(هوا) درون کانال ها، دودکش های صنعتی و بطور کلی در هر جایی که جریان برای تخلیه، خنک کاری، تهویه و انتقال مورد نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرند.

در تمام اماکنی که به دلیل حضور افراد یا ماشین آلات، کیفیت هوا افت می کند، نیاز به تهویه و یا تغییر هوا خواهید داشت و در اماکن خانگی نیز بر همین منوال هستند . این نیاز البته در محیط های صنعتی بیشتر احساس می شود و باید با امکانات مختلف موجود در بازار، امر تهویه صنعتی را به انجام رسانداگر در این رابطه به کمک و راهنمایی نیاز دارید و نمی دانید چه نوع هواکشی جهت تهویه هوای مکان مورد نظرتان بدرد می خورد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع هواکش ها با توجه به مسیر ورود جریان هوا به سه دسته تقسیم می شوند:

  • فن محوری
  • فن گریز از مرکز
  • فن متقاطع

انواع هواکش صنعتی در گروه فن های محوری قرار دارند.

انواع تهویه صنعتی :

  • سیستم تهویه ترقیقی
  • سیستم تهویه موضعی تخلیه

مزایای استفاده از تهویه صنعتی:

  • تامین مداوم هوای تازه از طریق وارد کردن هوا از محیط بیرون
  • حفظ سطح دما و رطوبت در مقدار مورد نیاز
  • کاهش احتمال بروز آتش سوزی و حتی انفجار
  • کاهش آلودگی و ذرات معلق در هوا

موتور هواکش صنعتی

به صورت کلی موتور هواکش تشکیل شده از : یک الکتروموتور - پروانه - قاب یا محفظه و چند قطعه دیگر و معمولاً اندازه آن از هواکش نوع خانگی بزرگ‌تر است؛ در ضمن، قدرت موتور در هواکش صنعتی بیشتر است .
هواکش ها به طور کلی به سه دسته: هواکش محوری، هواکش گریز از مرکز و هواکش متقاطع تقسیم می‌شوند. هواکش های صنعتی در دسته ی اول قرار دارند یعنی پره‌هایی دارد که هوا را به‌ موازات محور چرخش تیغه‌ها به حرکت درمی‌آورند که قطر این نوع هواکش‌ها می‌تواند از ۳۰۰-۴۰۰ میلی‌متر تا ۱۸۰۰-۲۰۰۰ میلی‌متر باشد.

آسیا فن تولید کننده ی انواع هواکش صنعتی

گروه تولیدی آسیا فن (هواکش آسیا همسو) مجری تولید و ساخت انواع هواکش های: اگزاست فن- فن سانتریفیوژ-هواکش های آکسیال-هواکش قارچی یا سقفی -هواکش یوتیلیتی-بلوئر فشار قوی-هواساز-هواکش های مرغداری و گلخانه ای- برج خنک کننده-انواع پروانه های رادیال بکوارد و فوروارد و پروانه های مولتی وینگ و بالانس بصورت استاتیک ودینامیک آماده ی ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.
سیاست فروش در آسیا فن همواره با تکیه بر رضایت مشتری و بر آورده کردن نیازهای او بوده و در دست کار این شرکت قرار دارد.جهت مشاوره خرید انواع هواکش با ما در تماس باشید.عضویت در خبرنامه