هواکش سقفی یا قارچی


هواکش سقفی یا قارچی در محیط های مختلف مثل:

  • فن سقفی قارچی سوله
  • فن سقفی قارچی برای استخرها
  • فن سقفی قارچی سرویس های بهداشتی
  • فن سقفی قارچی کارخانجات
  • فن سقفی قارچی تابلو ها و.....

قابل استفاده می باشد و همچنین فن سقفی قادر به کار کردن در بدترین شرایط آب و هوایی میباشد ودر ظرفیت 500 مترمکعب درساعت الی 120000 مترمکعب در ساعت به سفارش ساخته میشود.

ویژگی های هواکش سقفی قارچی

برای خارج کردن هوای داخلی و ایجاد جریان هوای تازه از انواع هواکش ها استفاده می شود. یکی از بهترین روش ‌ها در خروج هوا همراه با کانال کشی، استفاده از مسیر سقف می باشد. در این حالت با کمترین زانو در مسیر کانال کشی ها می توان به فضای بیرون دسترسی پیدا کرد؛ اما استفاده از مسیر سقف در خروج هوا نیازمند به نوع خاصی از هواکش می باشد که با عنوان هواکش قارچی از آن یاد می شود.
هواکش قارچی که شبیه به قارچ است، از انواع فن آکسیال بوده که همراه با نصب در پشت بام ها از طریق کانال کشی های عمودی اقدام به تخلیه ی هوا می کند. به این ترتیب همراه با افت فشار کمتری خواهد بود. افت فشار در عملکرد هواکش قارچی بسیار کمتر از انواع فن آکسیال دیواری است و در حدود ۱۰ درصد خواهد بود.
اما از آن جهت که این فن در سقف تعبیه می شود و در مسیر مستقیم باران و برف قرار خواهد گرفت، به جهت امنیت لازم از کلاهک هایی با عنوان باران گیر در طراحی استفاده شده است. این کلاهک های باران گیر شکل و شمایل این هواکش را شبیه به قارچ می کند. و بهمین دلیل به آن هواکش قارچی گفته می شود. از دیگر نام های هواکش قارچی می توان به عناوینی چون فن رادیال سقفی، فن سانتریفیوژ پشت بامی و فن سانتریفیوژ پاور روف نیز اشاره کرد.
شرکت آسیا فن تولید کننده ی هواکش های صنعتی و تاسیساتی در طراحی ،ساخت و اجرای پروژه های هواکش های صنعتی فعالیت نموده و پاسخگوی نیاز های مشترین خود در سراسر کشور میباشد.

هواکش سقفی و ساختارانتقال قدرت آن

هواکش سقفی قارچی به جهت تخلیه ی فضا های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به نوع طراحی در مسیر مستقیم جریان های هوای خروجی فضا های گوناگون صنعتی قرار خواهد گرفت، انواع انتقال قدرت از طریق تسمه پولی در طراحی هواکش سقفی یا قارچی دیده می شود. در طراحی بدنه و حتی پره های هواکش سقفی قارچی، موضوع حضور در فضای آزاد و مجاورت با باران و برف پیش‌ بینی شده است.
از این رو عموماً تمامی اجزای هواکش سقفی قارچی را از جنس فلزات ضد زنگ زدگی خواهند ساخت. هواکش سقفی قارچی یکی از محصولات متداول در تولید هواکش صنعتی می باشد. این شرایط صنعتی در تولید هواکش سقفی قارچی باعث شده است تا در ابعاد، قدرت، متریال و... از شرایط خاصی بهره مند باشد. از طرفی مجاورت دائم هواکش سقفی قارچی در فضای آزاد و تغییرات آب و هوایی در فصول مختلف سال،حساسیت های حاکم بر ساخت آن را به یکی از دقیق ترین انواع در تولید هواکش صنعتی تبدیل کرده استعضویت در خبرنامه