{فن سانتریفیوژ} هواکش صنعتی و فن سانتریفیوژ

هواکش آسیا

آشنایی با فن ها:

 

هواساز، وسیله ای به منظور تهویه هوا در محیط های بزرگ و پر جمعیت می باشد که در مکان های عمومی و مکان های سر پوشیده مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله به کمک هواکش به جابجایی هوا در محیط می پردازد و از طریق فیلترهای موجود در محل ورودی هوا، هوایی پاک و عاری از ذره تولید می کند.

کویل های سرمایشی و گرمایشی* موجود در هواساز، موجب تولید هوای گرم و سرد در فصول مختلف می شود که این امر سبب می شود تا این وسیله به عنوان برترین وسیله سرمایشی و گرمایشی در عصر حاضر، معرفی گردد.

 

بیشتر بدانید:

 

* مهم‌ ترین و متعارف ‌ترین سیستم تمام آبی، سیستم فن کویل است. فن کویل ترمینالی است که از یک فیلتر با راندمان کم، و یک یا چند فن سانتریفیوژ ، موتور و دریچه همراه با کویل سرد و گرم تشکیل شده است که در سیستم های تهویه مطبوع، ساختمان ها، مراکز تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. (برخی از فن کویل ‌ها، در سیستم چهار لوله‌ای دارای یک کویل سرد و یک کویل گرم هستند). فن کویل ها معمولا به کانال متصل نمی شوند کاربرد آن ها برای کنترل دمای محیطی است که در آن نصب می شوند. توسط کلید on/off و یا با ترموستات کار می کنند. آن ها ممکن است در کابین های ایستاده، درون دیوارها یا سقف های کاذب نصب شوند . فن کویل ها معمولا هوا را به طور مستقیم تخلیه می کنند هر چند برخی ممکن است به کانال های کوتاه وصل شوند. هوای ورودی به فن کویل نخست از روی فیلتر می‌ گذرد و سپس از قسمت فن و بعد از آن از قسمت کویل عبور می‌ کند و وارد اتاق می‌شود. فن کویل ‌ها برای جلوگیری از نشت آب تقطیر شده در آن‌ ها دارای تشتک و لوله تخلیه هستند.
کویل گرمایش فن کویل می‌ تواند به وسیله آب گرم و یا بخار کار کند. در فن کویل به جای کویل گرمایش می ‌توان از المان الکتریکی نیز استفاده کرد.

هرچند فن کویل ها در محیط سر و صدای زیادی تولید می کنند اما به خاطر سادگی، مقرون به صرفه تر از سیستم های کانالی یا حرارت مرکزی که با هواساز کار می کنند، می باشند. فن کویل ها به دو حالت افقی و عمودی نصب می شوند. 

 

فن کویل‌ها انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از:

 

فن کویل ایستاده، فن کویل ‌های سقفی کابینتی، فن کویل‌ های سقفی، فن کویل افقی کانالی، فن کویل‌ های ایستاده ستونی.

 

هواکش آسیا

 

هواکش صنعتی و فن سانتریفیوژ

 

هواکش های صنعتی ، هواکش هایی در ابعاد بزرگ هستند، که به منظور جابجایی حجم زیادی از هوا در کسری از ثانیه می باشند و در مناطق صنعتی ، به منظور جابجایی فوری هوا و جلوگیری از سکون هوا و رطوبت در محیط های صنعتی و تهویه هوا مورد استفاده قرار می گیرد. این هواکش ها، دارای پروانه های مقاوم در برابر حجم هوا و همچنین سرعت چرخش می باشند.

از انواع هواکش ها ، نیز می توان به فن سانتریفیوژ و هواکش آکسیال اشاره کرد که نحوه عملکرد آن ها به این صورت می باشد که جابجایی هوا درون این وسیله ، به کمک پره های بزرگ و پر قدرت انجام می پذیرد و به منظور دستیابی به فشار بالاتر از ترکیب فن های بیشتر و یا قرار دادن چند پروانه به صورت متوالی ، استفاده می شود.

این هواکش ها در دو نوع ، سانتریفیوژ و آکسیال تولید شده که این نوع از هواکش های صنعتی ، قابلیت ترکیب شدن با دیگر دستگاه های مرتبط نیز دارند.

هواکش های صنعتی ، از جنس فولاد دیر گداز و همچنین فولاد ضد سایش ساخته می شوند که در برابر لرزه های احتمالی وارد شده به بدنه ، بسیار مقاوم باشند. به دلیل استفاده از انواع عایق ها، این محصولات آلودگی صوتی بسیار کمی دارند.

از دیگر دستگاه ها می توان به رطوبت ساز یا مه پاش اشاره کرد که محصولی دیگر در امر تهویه هوای سالن های سر پوشیده و سالن های پرورش دام و طیور می باشد. این وسیله دارای استفاده های مختلف در مکان های متفاوت می باشد که به راحتی می توان آن را شخصی سازی کرد. از رطوبت ساز یا مه پاش می توان در سالن های پرورش قارچ ، سردخانه ها ، مرغداری ها و دامداری ها ، در سالن های تولید نساجی و در گلخانه ها مورد استفاده است.

رطوبت ساز ها از نظر قیمت بسیار نازل بوده و دارای امکانات بسیاری می باشند. قابل حمل و دارای الکترو موتورهای ضد آب دائم کار می باشند. دارای بدنه ضد زنگ و قابلیت استفاده به همراه هوای گرم به صورت مخلوط می باشد. این وسیله همچنین دارای مصرف برق پایین و صرفه اقتصادی می باشد.

 

رایج ترین موارد استفاده از انواع فن و هواکش:

 

* خارج کردن هوای آلوده از محیط و فراهم نمودن هوای تمیز

* تهویه مکان هایی که اندازه ذرات ناخالصی موجود در هوا کوچک می باشد مثل گرد و غبار، دود و گاز

* مناسب برای مکان های صنعتی، انبارها، رستوران ها، کارگاه ها، پارکینگ ها، خشک کن ها، کابین ها ، گلخانه ها، مرغداری ها، گاو داری، سالن های قارچ، استخرها، رستوران ها، سرد خانه ها

 

فن و هواکش ها بیشتر برای تامین هوای تازه در مکان هایی که محدودیت اجرای سیستم تهویه صنعتی دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. مانند: سکوهای نفتی در حال ساخت (مناطق شرجی) که نیاز به رانش و جابجائی هوا دارند و یا در محیط های بسته در حال ساخت مانند حفر تونل و کم کردن مقطعی درجه حرارت دستگاه های حساس در زمان های خاص.

فن و هواکش، فن سیر کولر، هواکش صنعتی، جت فن و ... با توجه به کاربری های مختلف دارای تنوع محصول می باشد و نوع پروانه های متنوع آن برای کاربری های مختلف تعریف گردیده است.

 

شرکت تولیدی صنعتی هواگستران آسیا در راستای تولید انواع هواکش های صنعتی و تأسیساتی به فعالیت می پردازد. از جمله تولیدات این شرکت می توان به هواکش گلخانه ، هواکش مرغداری ، دم فشار قوی ، فن سانتریفیوژ و ... اشاره نمود. برای سفارش محصول مورد نظر خود می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید. و یا به دفتر نمایندگی ما مراجعه نمایید.

شماره تماس:

09124789348 ، 88827443 ، 88317494 ، 88320555 ،36135911

آدرس دفتر مرکزی:

تهران - خیابان انقلاب - دروازه دولت - شماره 433 

آدرس کارخانه:

جاده تهران ورامین - اول باقر آباد ورامین - روبروی کلانتری - پلاک 535 - کارخانه هواکش آسیا